Home ChampionsRow Results Showbits Newsbits Milestones
AboutUs Leadlines Showtimes Links ExtraExtra Featuring
TWIN RIVERS HORSE SHOW

 

ASB Model Stallion/Gelding: 1) BUENO HOMBRE, Anthony Edwards, Carol Brost; 2) N/A.
ASB In Hand Mares: 1) PRINCESS CAMILLA, Ed Rhoades, Ed/William Rhodes; 2) VERONICAS SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O.
ASB Pleasure Horse In Hand: 1) VERONICAfS SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O; 2) CHARMfS WHISPER, Tracy Cunningham, Wanda Roe.
ASB In Hand Open: 1) VERONICAfS SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O; 2) BUENO HOMBRE, Anthony Edwards, Carol Brost.
ASB Yearling In Hand: 1) BISCOTTI N BOURBON, Marcia Belcher, E/O; 2) N/A.
Country Western Pleasure: 1) STARDUSTS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) ROMEO CASSANOVA, Christine Johnson, E/O.
Saddle Seat Equitaiton 14-17 Pleasure: 1) Emily Abbott; 2) Toria Heck.
Park Pleasure Junior Horse: 1) THE NEPTUNE, Eileen Wheeler, R. Alan Failor; 2) MISS ALBANY, Margo Frazer, E/O.
Open English Pleasure: 1) MERLIN, Connie Smith, Beth Jones; 2) SULTANfS TRULY FANCY, Annabel Kippi Noe, E/O.
Fine Harness Open: 1) LET IT ROLL, Marvin Reichelderfre, E/O; 2) TROPICAL TREASURE, Susan LeVally, Linda Litzinger.
Country Pleasure Hunt Seat Pleasure: 1) STARDUSTfS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) STARDUSTfS STARWORTHY, Donna Spears, E/O.
Five-Gaited Amateur Mares: 1) UHLENfS LOOK OF LOVE, Karen Grady Carver, E/O; 2) N/A.
Show Pleasure Novice Horse: 1) VERONICAfS SURPRISE, Kaitlin Klucas, E/O; 2) YORKfS SILHOUETTE, Leslie Backus, E/O.
Show Pleasure Novice Horse Split 2: 1) BACKSTAGE PASS, Cathy Schueler, Cathy/Mitch Schueler; 2) KALARAMAfS FLO JO, Eve Davis, Sunset Saddlebreds/Pam Boyers.
Three-Gaited Open: 1) OUR BELOVED, Roger Kerney, Sarah/Vernon Wise; 2) NAKOOMA, John Nelson, Dorothy Anderson.
Country Pleasure Novice: 1) PRAIRIE WIND DANCER, Linda Boxderfer, Four Willows Farm LLC; 2) STARHEARTfS BEST MAN, Natalie Saul, Debra A. Saul.
Hackney Roadster Pony Adult Driver: 1) DESERT FOX, Linda Park, E/O; 2) REGALfS POETIC MOMENT, David Estis, E/O.
Park Pleasure Driving: 1) BLUE JEAN BABY, Susan LeVally, Linda Litzinger; 2) MAJESTIC WING, Phil Price, Julia Maxton.
Five-Gaited Jr. Exhibitor: 1) JUST MARVELOUS, Mia Wilson, E/O; 2) ISABELLE LENORE, Allison Pullin, Betty Pullin.
Park Amateur: 1) THE LADYfS HEIR, Lynn Gutches Snowden, E/O; 2) CH CHAMPAGNE SPLASH, Julee OfReilly, E/O.
Hackney Pony Open: 1) THE FINAL CONTENDER, Linda Lewis, E/O; 2) PIT BOSS, Beth Jenkins, Joe Jenkins/Beth Weisner.
Five-Gaited Amateur Stallion/Gelding: 1) ALL STIRRED UP, Mindy Vanhellemont, E/O; 2) UHLENfS DREAM, Lauren Carver Noe, Hundred Acre Wood Farm.
Three-Gaited Jr. Exhibitor: 1) THE MARRYING MAN, Hillary Frame, E/O; 2) BRAVIA, Danielle Mallia, E/O.
Hackney Pony Pleasure Driving: 1) HEARTLAND DIPLOMAT, Sandy Zirkle, E/O; 2) HEARTLAND SPECTACULAR, Christjon Sannes-Mielke, E/O.
Hackney Pleasure Driving Pony: 1) CANADIAN CLUB, Shirley Sanislow, E/O; 2) UNANIMOUS SUCCESS, Beth Jones, E/O.
Five-Gaited Open: 1) SHAMROCKfS MYSTERIOUS MAN, Jimmy Morrison, Meredith Baker; 2) SHAMROCK COMMANDERfS IMAGE, Mindy Preston, Jim McIntosh.
Show Pleasure 13/Under: 1) ULTIMATE HEIR, Ann Pancake, Stonecrest Farm; 2) TANBARK HEIRESS, Taylor Deer, Taylor/Melissa Deer.
Country Pleasure Driving: 1) THEOLOGY, Iris James, Frank/Iris James; 2) THE BAY PRINCESS, Mary Strang, E/O.
Saddle Seat Equitaiton 10/Under Walk/Trot: 1) Sierra Comer; 2) Whitney Barker.
Saddle Seat Equitation 10/Under Split 2: 1) Taylor Russell; 2) Taylor Hiestand.
UPHA Park Pleasure Classic: 1) BELHAVENfS ROSEBANK, Cathy Christopher, Dawn M. Bell; 2) N/A.
Show Pleasure Jr. Exhibitor 14-17: 1) VIRTUAL VOLCANO, Courtney McIntosh, Mike McIntosh; 2) SPRINGHURST, Allison Boyd, E/O.
Hackney Roadster Novice Pony: 1) HIGH SOCIETYfS MEMORIES LEGEND, Matt Schuckert, Shirley Sanislow; 2) LEXINGTON, Missy Warner, E/O.
Park Pleasure Amateur: 1) SHEfS UNRETOUCHED, Wendy Nelson, E/O; 2) UNSANCTIONED, Vicki Seimon Webb, E/O.
Saddle Seat Equitaiton 13/Under Pleasure Horse: 1) Taylor Deer; 2) Cheyenne Mabey.
UPHA Three-Gaited Classic: 1) MAN OF LIBERTY, Jennifer Boxderer Townsend, Four Willows Farm LLC; 2) N/A.
Harness Pony Open: 1) KILBROfS PATENT LEATHER, Kim Becker, E/O; 2) KNIGHTfS HOLIDAY SWINGER, Beth Jenkins, Joe Jenkins/Beth Weisner.
Show Pleasure Driving: 1) CATALYSTfS NIP OF WINE, Joanna Barr, E/O; 2) HIGHPOINTfS GOLDEN FLAME, Nichole Sedivec, E/O.
Park FMT Open: 1) MIRRORED DANCER, Debbie Eckstein, Linda Lewis; 2) ABOUNDING FAITH, Beth Miller, Harry Allred.
Fine Harness Amateur: 1) CH KOOL TYME BH, Iris James, Iris/Frank James; 2) ONEfS DIZZY LIZZY, Jackie Hammond, E/O.
Saddle Seat Equitation 17/Under: 1) Lindsey Merrill; 2) N/A.
Saddle & Bridle ASB Country Working Pleasure: 1) STARDUSTfS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) STARDUSTfS STARWORTHY, Donna Spears, E/O.
Leadline 6/Under: 1) Sienna Oberschlake; 2) Avery Kelley.
UPHA Saddle Seat Equitation 10/Under WT: 1) Holly Hein; 2) Paige England.
UPHA Saddle Seat Equitation 10/Under: 1) Lauren Lake; 2) Lee Anne Hiestand.
Fine Harness Junior Horse: 1) A MARCH DAY, Steve Demjen, Rhonda Black; 2) SIDE SHOW BOB, Phil Price, Bill/Kathy Hickman.
Country Pelasure Jr. Exhibitor 13/Under: 1) DANCE CARD, Taylor Boyer, Cam/Carolyn Boyer; 2) GORGEOUS AND TALENTED, Lauren Suddarth, E/O.
AHHS Youth Medallion Pleasure Driving: 1) AMBERfS MONOGRAM, Jessica Wise, Chip/Cheri Wise; 2) HEARTLAND SPECTACULAR, Allison Brenner, Christjon Mielke-Sannes.
Three-Gaited Jr. Exhibitor 17/Under Stake: 1) THE MARRYING MAN, Hillary Frame, E/O; 2) FINAL REWARD, Lindsey Merrill, Taylor Made Stables.
Country Pleasure Adult Amateur: 1) CH SPIKE LEIGH, Jackie Manzo, E/O; 2) SIMON GIRTY, Jackie Hawkes, BJ Taylor.
Park FMT Junior Horse: 1) A MIDNIGHT KISS, Clem Lee, Sunset Saddlebreds/Pam Boyers; 2) BROOKHILLfS TOM TOM, Danielle Loar, E/O.
ASB William Shatner Country Western Pleasure: 1) SPORT N LIFES BOLD GOLD, Becky Overmyer, E/O; 2) CHAMAPAGNEfS LOVER BOY, Joyce Schuda, E/O.
Five-Gaited Junior Horse; 1) THUNDER OVER THE AMAZON, Phil Price, Tina Stodd; 2) GONE TO WAR, Susan Sunday, Sunday Stables.
Hakcney Roadster Pony Jr. Exhibitor: 1) MELBOURNES CLASSIC HEADLINER, Chad Terry, Ford/Janet Blair; 2) DYLAN, McKenzie Maple, E/O.
Three-Gaited Show Pleasure Adult Amateur: 1) CALL ME LUCKY BLUE, Tiffany Sharp, E/O; 2) ADMIRALS PALADIN, Roxanne Feldkamp, E/O.
Show Pleasure Adult Split 2: 1) CF TWENTY ONE AGAIN, Kelley Norris, E/O; 2) YORKfS SILHOUETTE, Leslie Backus, E/O.
Park Pleasure Open: 1) OUT ALL NIGHT, Kendra Fisher, E/O; 2) SULTANfS RING OF FIRE, Elizabeth DeSarle, Jeannette Mae Blake.
Three-Gaited Adult Amateur: 1) HIS HEIRNESS, Debbie Eckstein, Linda Lewis; 2) PROPHETfS FANTASTIC FULFILLMENT, Kathy Oberschlake, E/O.
Saddle Type Horse Open: 1) MAJOR COOL, Candy Gierke, Candy Cane Stables; 2) BETTER THAN BOURBON, David Swindler, E/O.
Country Pleasure Jr. Exhibitor 14-17: 1) PHI PHALUTINf RR, Amy Hein, Jeana Hein; 2) CALLAWAYfS BIG DEAL, Kristen Thorin, Linda Thorin Johnson.
Five-Gaited Pleasure: 1) FINALLY FREE, Maurice Matson, E/O; 2) ELEGANT SUPERIORITY, Joan Hammond, E/O.
Academy Equitation WTC Adult: 1) Mandy Kleinman; 2) Jenn Laughaunn.
Academy Equitation 14-17 WTC: 1) Lexie DeCamp; 2) Trish Hall.
Academy Equitaiton WTC 11-13: 1) Ali Kelly; 2) Nate Turner.
Academy Equitation WT Adult: 1) Julie Cain; 2) Mario Petricola.
Academy Equitation WT 14-17: 1) BJ Slater; 2) Alex Neddo.
Academy Equitaiton 11-13 WT: 1) Payton Gerencir; 2) Jasmine Dickerson.
Academy Equitation 10/Under WT: 1) Allison Smith; 20 Katie Buttram.
Academy Equitaiton 10/Under WT Split 2: 1) Kayla Yutzy; 2) Regan Engle.
Academy Equitation WTC Championship: 1) Lexie DeCamp; 2) Nate Turner.
Academy Equitation WT Championship: 1) Payton Gerencir; 2) Julie Cain.
UPHA Fine Harness Classic: 1) SHEfS FOREVER TIMELESS, Juan Banuet, Christine R. Lance; 2) N/A.
Open Pleasure Driving: 1) PEACHES, Beth Jones, E/O; 2) WE BE DREAMIN, Erin Hussick Jones, Josh Shane Jones.
Saddle & Bridle ASB Hunt Seat Classic: 1) STARDUSTfS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) STARDUSTfS STARWORTHY, Donna Spears, E/O.
AHHS Youth Medallion Roadster Pony: 1) MELBOURNEfS CLASSIC HEADLINER, Chad Terry, Ford/Janet Blair; 2) DYLAN, McKenzie Maple, E/O.
UPHA Saddle Seat Equitation 17/Under: 1) Cheyenne Mabey; 2) Sarah Lawson.
Country Pleasure Driving Stake: 1) THEOLOGY, Iris James, Frank/Iris James; 2) ON MY LIST, Paige Bundy, Chris/Gil Bundy.
Three-Gaited Junior Horse: 1) FIRST NIGHTfS ATTRACTION, Paul Snyder, Paul/Beth Snyder; 2) N/A.
Country Pleasure AOTR: 1) SUNET JUBILEE, Joan Hammond, E/O; 2) NEON DEON, Melissa Seitzman, E/O.
Show Pleasure Driving Stake: 1) CATALYSTfS NIP OF WINE, Joanna Barr, E/O; 2) BEAUfS FAIR PLAY, Kinsey Raborne, K-3.
Park FMT Open Championship: 1) MIRRORED DANCER, Debbie Eckstein, Linda Lewis; 2) DOUBLETREEfS QUITE A TREASURE, Mike McIntosh, Linda Thorin Johnson.
Hackney Pleasure Driving Novice: 1) FIREZAZZ, Ashley Brooks, Julie Moro; 2) JIMMY THE TULIP, Harriet Schultz, Donna Grieder/Harriet Schultz.
Three-Gaited Show Pleasure AOTR: 1) ADMIRALfS PALADIN, Roxanne Feldkamp, E/O; 2) MAJOR COOL, Candy Gierke, Candy Cane Stables.
10/Under Saddle Seat Equitation WT Championship: 1) Holly Hein; 2) Taylor Russell.
Walk Trot Equitation Championship Split 2: 1) Paige England; 2) Delaney Webb.
Five-Gaited Jr. Exhibitor Stake: 1) ISABELLE LENORE, Allison Pullin, Betty Pullin; 2) JUST MARVELOUS, Mia Wilson, E/O.
Saddle Seat Pleasure Equitaiton 17/Under Championship: 1) Emily Abbott; 2) Toria heck.
ASB Country Hunt Seat Championship: 1) STARDUSTfS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) STARDUSTfS STARWORTHY, Donna Spears, E/O.
Three-Gaited Show Pleasure Jr. Exhibitor 13/Under; 1) ULTIMATE HEIR, Ann Pancake, Stonecrest Farm; 2) TONOSAMA, Olivia Morrison, Taylor Made Stables.
Three-Gaited Show Pleasure Jr. Exhibitor Stake 14-17: 1) VIRTUAL VOLCANO, Courtney McIntosh, Mike McIntosh; 2) BEAUfS FAIR PLAY, Kinsey Raborne, K-3. Park Pleasure Championship: 1) SHEfS UNRETOUCHED, Wendy Nelson, E/O; 2) OUT ALL NIGHT, Kendra Fisher, E/O.
Hackney Roadster Pony Championship: 1) DESERT FOX, Linda Park, E/O; 2) WORK IN PROGRESS, Joe Jenkins, Joe/Beth Jenkins.
Fine Harness Stake: 1) CH KOOL TYME BH, Iris James, Iris/Frank James; 2) GOTHIC BRONZE, Eleanor Pederson, E/O.
UHA Five-Gaited Classic: 1) SUPERIOR REVELATION, Joan Hammond, E/O; 2) NEW BEST FRIEND, Mary Waickman, E/O.
Hackney Pony Stake: 1) THE FINAL CONTENER, Linda Lewis, E/O; 2) PITT BOSS, Beth Jenkins, Joe Jenkins/Beth Wesiner.
Country Pleasure Jr. Exhibitor Stake: 1) PHI PHALUTINf RR, Amy Hein, Jeana Hein; 2) CALLAWAYfS BIG DEAL, Kristen Thorin, Linda Thorin Johnson.
Parade Horse Open: 1) MAJOR COOL, Candy Gierke, Candy Cane Stables; 2) BETTER THAN BOURBON, David Swindler, E/O.
Country Pleasure Championship: 1) CH SPIKE LEIGH, Jackie Manzo, E/O; 2) HEIR TO A DREAM, Katie Singleton, Holly Fisher.
Saddle Seat Equitaiton 17/Under All Breed: 1) Lindsey Merrill; 2) N/A.
Five-Gaited Show Pleasure Stake: 1) FINALLY FREE, Maurice Matson, E/O; 2) ELEGANT SUPERIORITY, Joan Hammond, E/O.
Three-Gaited Grand Championship: 1) NAKOOMA, John Nelson, Dorothy Anderson; 2) SANTANA DANCER, Mary Waickman, Gloria Edwards.
Harness Pony Stake: 1) KNIGHTfS HOLIDAY SWINGER, Beth Jenkins, Joe Jenkins/Beth Weisner; 2) KILBROfS PATENT LEATHER, Kim Becker, E/O.
Three-Gaited Amateur Stake: 1) HIS HEIRNESS, Debbie Eckstein, Linda Lewis; 2) GYPSYfS SANTANA LADY, Jessica Saul, Debra A. Saul.
Country Western Pleasure Stake: 1) STARDUSTfS RUBY TUESDAY, Alesia Spears, Donna Spears; 2) SPORT N LIFES BOLD GOLD, Becky Overmyer, E/O.
Five-Gaited Grand Championship: 1) SHAMROCKfS MYSTERIOUS MAN, Jimmy Morrison, Meredith Baker; 2) SHAMROCK COMMANDERfS IMAGE, Mindy Preston, Jim McIntosh.
Three-Gaited Show Pleasure Amateur Championship: 1) CAPSAICIN, Paula Monty, Maurice Matson; 2) BACKSTAGE PASS, Cathy Schueler, Cathy/Mitch Schueler.
Hackney Pleasure Driving Championship: 1) PRIDEfS PERFECTION, Susan Happ, E/O; 2) AMBERfS MONOGRAM, Jessica Wise, Chip/Cheri Wise.
Five-Gaited Amateur Championship: 1) ALL STIRRED UP, Mindy Vanhellemont, E/O; 2) STYLIN, Alexandra Harper, E/O.

Index